قوانین و شرایط خرید از فروشگاه اینترنتی پایونیکس

مقدمه :

شرکت هوشمند گستر پژوهش مدار ، فروشگاه اینترنتی خود را در سال 95 در قالب نام شرکت و با هدف ایجاد بستری دانش‌محور و مطمئن جهت خرید تخصصی قطعات الکترونیک تأسیس نمود. پس از گذشت چند ماه و شکل گیری زیرساخت های فروشگاه ، نشان تجاری پایونیکس جهت سهولت برقراری ارتباط با مشتریان ، انتخاب شد.

با توجه به گستردگی قطعات الکترونیک برای تحقق هدف شرکت ، تیمی تخصصی از افراد تحصیلکرده رشته الکترونیک تشکیل شد و تکمیل و بروزرسانی اطلاعات قطعات الکترونیک در دستور کار قرار گرفت و این امر ادامه خواهد داشت. امید است با ارائه خدمات ایده آل به شما علاقه مندان و متخصصین محترم بتوان در جهت رفع کاستی های موجود قدم گذاشت.


رعایت قوانين كشور و حریم شخصی فروشگاه :

 تمامی مطالب ، مندرجات و فعالیت‌های این وبسایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است و کلیه کالاها و خدمات این فروشگاه و رویه و خط و مشی فروش آنها مطابق قوانین تجارت ، قوانین اصناف ، قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و سایر قوانین جاری کشور می‌باشد و استفاده از خدمات سایت به معنای پذیرش کامل این قوانین خواهد بود.

همه مطالب و محتواي سایت پايونيكس (متعلق به شركت هوشمندگستر پ‍ژوهش مدار)، مانند متن ، گرافیک ، لوگو ، تصاویر و ویدئوهای تصویری ، موارد قابل دانلود و کپی ، جزئی از دارایی شرکت محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب ، در انحصار شرکت هوشمند گستر پژوهش مدار است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، پیگرد قانونی دارد.


محتوا و تصاوير سايت و نظر كاربران : 

پايونيكس با بهره گيري از متخصصين مجرب عكاسي و گرافيك ، در حال عكس برداري از كليه قطعات انبار مي باشد. تصاوير كالاها پس از عكس برداري با بكگراند مورب پايونيكس و همراه با كادر سبز رنگ بر روي سايت قرار داده مي شوند و مي توان اطمينان داشت كه تصاوير داراي كادر سبز رنگ عيناً با كالا مطابقت دارند. ساير تصاوير كه داراي كادر سبز رنگ نيستند ، موقت بوده و ممكن است با كالا دقيقاً مطابقت نداشته باشد يا تغييرات جزئي داشته باشد. لذا در اين موارد نميتوان به عكس استناد نمود و چنانچه جزئيات كالا مهم مي باشد حتماً بصورت تلفنی هماهنگي انجام شود . این موارد اکثراً برای كالاهايي مثل آی سی ، خازن ، ترانزیستور و ... که دارای چندین شرکت سازنده هستند ، به وجود می آید. ضمناً تصاوير كليه مقاومت هاي زير 2 وات كه داراي نوارهاي رنگي مي باشند ، بصورت گرافيكي تهيه شده و عكس واقعي نمي باشد.

سعي پايونيكس بر اين بوده كه كليه مطالب سایت ( شامل مشخصات محصولات و...) با نهایت دقت و توجه ثبت گردند ، اما تضمین نمی‌ شود که توصیفات كالا ومحصولات و یا دیگر مطالب سایت عاری از اشتباه باشد. در هنگام ارسال سفارش نيز چك ميشود كه كالاي سفارش داده شده با جزئيات درج شده در سايت مطابقت داشته باشد. با اين وجود چنانچه كالاي دريافت شده هر گونه مغایرتی با اطلاعات درج شده در سایت داشته باشد، مرجوع نمودن کالا با رعایت شرایط ذکر شده در همین صفحه ممکن خواهد بود. همچنین ممكن است مشخصات محصول ، بدون اطلاع قبلی تغییر داده شود لذا تنها پس از مطالعه کامل مشخصات محصول ، سفارش خود را نهایی کنید و در اين مورد به خريد قبلي خود استناد نكنيد و حتما قبل از تایید نهایی مجدداً ویژگی‌ها و قیمت محصولات را بررسی نمایید.

همچنین پايونيكس هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت نظرات منتشر شده در فروشگاه ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به هیچ وجه به معنی تأیید محتویات آن نیست. لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود ، نظرات را مبنای انتخاب و تصمیم گیری خود قرار ندهند.


قیمت ها و تخفیفات و فاکتور :

کلیه قیمتها در سایت بروز می باشد و درصورت تغییر قیمت کالا و خدمات ، سریعاً بروز رسانی می­گردد . با توجه به عدم ثبات نرخ ارز در بازه هاي زماني خاص و تأثیرپذیری مستقیم قطعات الکترونیک از این موضوع ، تغییرات دائم در قیمت کالا و خدمات سایت اجتناب ناپذیر خواهد بود. در مورد تخفیف نیز لازم به ذکر است که قیمت های درج شده در سایت بر اساس تک فروشی می باشد بر همین اساس درخواست تخفیف تنها برای حالتی که تعداد سفارش داده شده از هر جنس بالا باشد بررسی می شود و برای تعداد پایین تخفیفی اعمال نمی شود . 

کالاها و خدمات موجود در سایت شامل مالیات بر ارزش افزوده نمی باشد . در صورت تمایل برای دریافت فاکتور مورد تأیید دارایی ، مبلغ مالیات به فاکتور اضافه می شود. (نیازمند هماهنگی تلفنی)

 

ثبت سفارش و لغو سفارش :

جهت ثبت سفارش در سايت مي بايست ثبت نام انجام گيرد و درج کامل مشخصات ، آدرس پستی ، کدپستی و اطلاعات تماس در بخش ثبت نام الزامی می‌باشد . كاربران با ثبت‌نام در سایت موافقت می‌کنند که جهت هماهنگی‌ها ، معرفی محصولات و ... می‌توان با آنها تماس حاصل یا ایمیل و پیامک ارسال نمود. در بخش راهنمايي خريد اطلاعات كاملي از نحوه خريد از سايت در دسترس مي باشد.

پس از ثبت سفارش نهايي توسط یک شخص ، آمار قطعات ثبت شده از انبار پايونيكس كسر خواهد شد (بعبارتي قطعات براي شخص سفارش دهنده رزرو شده و براي ساير اشخاص قابل انتخاب نخواهند بود) ، لذا چنانچه ظرف مدت 24 ساعت نسبت به تعيين تكليف سفارش ثبت شده اقدامي نگردد (پرداخت و ...) ، پايونيكس سفارش را لغو مي نمايد و آمار آن مجدداً به انبار باز خواهد گشت.

با توجه به اینکه پس از پرداخت مبلغ سفارش ، پایونیکس سریعاً نسبت به جمع آوری و بسته بندی اقدام می نماید ، در صورتی که پرداخت سفارش انجام شده باشد و درخواست لغو سفارش داده شود ، بیست درصد از کل مبلغ کسر می شود و الباقی حداکثر ظرف مدت یک روزکاری باز پرداخت خواهد شد .

در موارد نادر چنانچه یک یا چند قلم از سفارش ثبت شده کسری داشته باشد یا موجود نباشد (عدم تطبیق موجودی سایت و انبار) ، پایونیکس با شما تماس گرفته و موضوع را اطلاع خواهد داد و در این حالت (چنانچه اقلام کسری یا عدم موجودی برای شما مهم می باشد) می توان سفارش را لغو نمود و مبلغی بابت لغو سفارش کسر نخواهد شد و کل مبلغ پرداخت شده برگشت داده می شود.

 

برگشت خوردن سفارشات ارسالي  :  

چنانچه بسته پستي پس از ارسال ، به هر نحوي تحويل گيرنده نشود و به آدرس پايونيكس برگشت بخورد ، علت برگشت بسته بررسی می شود و در حالتی که علت آن عدم حضور شخص در زمان تحویل و یا اشتباه بودن مشخصات گیرنده ( آدرس ، تلفن ، کد پستی و نام ) باشد ، خریدار موظف به پرداخت مجدد کل هزینه ارسال خواهد بود و در حالتی که مقصر فروشگاه باشد ( ناخوانا بودن آدرس ، درج اشتباه مشخصات و یا مشکل در بسته بندی ) با هزینه فروشگاه مجدداً ارسال خواهد شد . 


آسیب دیدن سفارش در حین حمل بسته : 

در صورت خسارت دیدن بسته ارسالی در حین حمل ، پرداخت خسارت به عهده پایونیکس نمی باشد و چنانچه ارسال بار از طریق سرویس های شرکت پست یا تیپاکس یا باربری صورت گرفته باشد با توجه به میزان بیمه ای که در ابتدا به بسته تعلق گرفته است ، خسارت پرداخت خواهد شد. مبلغ خسارت بیمه برای بسته ، تابع قوانین بیمه ای در شرکت های پستی و حمل بار بوده و با توجه به اینکه این مبلغ اختیاری می باشد ، در صورت تمایل به استفاده از بیمه با مبلغ خاص می توان با فروشگاه به صورت تلفنی هماهنگی لازم صورت گیرد تا هزینه محاسبه و اطلاع داده شود. 


گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات :

فروشگاه محصولات خود را از فروشندگان معتبر بازار داخل و خارج کشور تهیه می‌نمایدو عموما هیچ آزمایشی قبل از فروش بر روی محصولات انجام نمی دهد و تنها طبق قوانین گارانتی محصولات جوابگو خواهد بود.قطعات الکترونیک ارائه شده در فروشگاه به هیچ وجه شامل گارانتی ، خدمات پس از فروش و یا امکان عودت و یا تعویض نمی باشد و مسئولیتی از بابت کارکرد صحیح قطعه ، چگونگی کار با قطعه و یا آموزش های مربوطه به عهده فروشگاه نمی باشد . بر همین اساس جهت سفارشات تعداد بالا ، ابتدا اقدام به تهیه نمونه با تعداد پایین نموده و سپس در صورت تایید بر روی تعداد مورد نظر خرید نمایید تا متحمل ضرر نشوید . ضمن اینکه تنها قطعاتی که در انتهای نام خود عبارت اورجینال را دارند ، به صورت مطمئن از شرکت اصلی تهیه شده است و الباقی موارد از طریق واسطه ها تامین شده است . 

 

اعلام مغایرت : 

برای سفارشات غیر حضوری ، در صورتی که اجناس ارسال شده با فاکتور مغایرت داشته باشد ، مشتری موظف است حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت بسته ، فروشگاه را در جریان بگذارد ، در غیر این صورت بعد از این زمان مسوولیتی بر عهده فروشگاه نمی باشد و به آن رسیدگی نخواهد شد. در مورد سفارشاتی که به صورت حضوری تحویل گرفته می شوند، مشتری موظف است در زمان تحویل کلیه اقلام را چک و مغایرات را اطلاع دهد.

 

اعلام خرابی : 

شرکت جهت اطمینان خاطر مشتریان گرامی یک مهلت 24 ساعته تست برای  محصولات تولیدی خود (که مهر مخصوص روی آن خورده باشد) در نظر گرفته شده است که از روز تحویل سفارش به مشتری محاسبه می شود. در صورتی که پس از گذشت این زمان به فروشگاه اطلاع داده نشود ، به منزله سالم تحویل گرفتن جنس یا اجناس فاکتور می باشد و پس از آن هیچگونه عودتی و یا تعویضی صورت نخواهد گرفت .

ضمناً توجه داشته باشید که در صورتی که سفارش به فروشگاه یا آدرس دیگری ارسال می شود تا پس از آن بسته بندی و با باقی اجناس مشتری ارسال شود (بسته بندی و ارسال به عهده فروشگاه دیگری باشد) ، با فروشگاه یا شخص تحویل گیرنده هماهنگ نمایید تا در زمان تحویل گرفتن اجناس از پیک ، قطعات را تست نماید . در غیر این صورت مسئولیتی از بابت خرابی قطعات یا ... متوجه فروشگاه نمی باشد . 


 قوانین مرجوع کردن سفارش:  

برای مرجوع کردن کالا پس از هماهنگی، کالا باید در بسته بندی مناسب همراه با فاکتور خرید و توضیحات لازم در مورد علت مرجوعی برای شرکت بازگشت شود، درغیر این صورت و با بروزهرگونه  عیب در هنگام حمل و نقل، امکان مرجوع کردن کالا از بین خواهد رفت. ضمنا هزینه برگشت کالا برعهده مشتری خواهد بود .  درصورتی که کالایی مرجوع و مشخص گردد که مشکل مطرح شده درباره کالا صحیح نیست کالا پس از دریافت هزینه ارسال، مجددا به مشتری بازگردانده می‌شود. کالاهایی که یکبار مرجوع شده و تایید نگردند دیگر قابل برگشت نخواهند بود. لذا توجه نمایید که اگر برای یک کالا چندین عیب مطرح است همه‌ی موارد به طور کامل در برگه ای ذکر شده و همراه کالا ارسال شود. ارجاع بدون ذکر کتبی عیب کالا پذیرفته نمی‌شود. 

 

                                                                                          

<<در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهامی می‌توانید از طریق بخش  تماس با ما  با ما در میان بگذارید>>

 

کلمات کلیدی: 

شرکت=شرکت هوشمند گستر پژوهش مدار 

فروشگاه =  فروشگاه آنلاین پایونیکس

درصورت هرگونه تغییر در قوانین و شرایط فروشگاه ، از طریق همین صفحه اطلاع‌رسانی خواهد شد. 

تاریخ آخرین بازنگری : 1397/08/17